Stacja NASZ DOM

Miejsce, gdzie spełniają się marzenia!

Bardzo wiele zawdzięczamy parafii w Skawinie. Budynek, w którym obecnie znajduje się Środowiskowy Dom Samopomocy, został nam udostępniony przez proboszcza. A gdy już okazał się zbyt ciasny, kompletnie się wysłużył i nie spełnia już podstawowych potrzeb naszych uczestników, ksiądz proboszcz przekazał nam działkę o powierzchni 18 arów, abyśmy mogli wybudować całkiem nowy dom.

I my podejmujemy to wyzwanie! Musimy zebrać 3,5 mln zł, aby nasi podopieczni mogli nadal rozwijać się i obdarzać świat swoim pięknem.

CHCEMY DLA NICH JAK NAJLEPIEJ!

Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich oraz z innymi dysfunkcjami. Możliwości wyciszenia i komfortowej przestrzeni potrzebuje każdy z naszych podopiecznych. Miejsce wyciszenia potrzebuje m. in. Piotruś, Sławek, Aga i Basia. Ich potrzebą jest przyciemnione pomieszczenie, w którym dźwięki będą wytłumione. Osoby ze spektrum autyzmu słyszą wyraźniej i większość dźwięków sprawia im ból. Są piękni i kochani, ale rozdrażnieni stają się niespokojni, a czasem agresywni. My już wiemy, że to nie jest ich wina. Znamy ich potrzeby. Tym bardziej jest dla nas smutne to, że nie możemy ich zaspokoić, bo nie mamy do tego specjalnych pomieszczeń.

DLACZEGO NOWY DOM JEST WAŻNY?

W nowym domu będzie więcej miejsca na dobro, na miłość, na radość, na terapię, na realizację marzeń. Nową pracownię rękodzieła wyposażymy w wentylację, a panom zaopatrzymy prawdziwą stolarnię. Będziemy mieć pomieszczenia na garderobę i rekwizytornię dla naszego teatru. Wreszcie będziemy mieć prawdziwą salę do rehabilitacji dla podopiecznych, m. in. dla Zbyszka, Andrzeja, Izy. Teraz nie mamy godnych warunków, a ich stan fizyczny z każdym rokiem się pogarsza. Nowy dom zapewni nam miejsce do spotkań z rodzinami i przyjaciółmi, których chcemy gościć jak najczęściej. Już dziś zapraszamy też Ciebie!

STACJA NASZ DOM

Naszą akcję nazwaliśmy Stacja Nasz Dom. STACJA, ponieważ ŚDS to ośrodek wsparcia dziennego, uczestnicy przychodzą do nas rano, do domów wracają popołudniu. NASZ, ponieważ wszyscy, terapeuci i uczestnicy, poczuwają się do dbania o to miejsce, tworzymy wspólnotę. DOM, ponieważ jesteśmy dla siebie dobrzy, dbamy o atmosferę zrozumienia, a wzajemny szacunek jest dla nas największą wartością.

 

I ETAP BUDOWY:
Kosztorys stanu surowego zamkniętego ŚDS Skawina:
  • Roboty ziemne – Fundamenty 90 000 zł
  • Parter 180 000 zł
  • Pierwsze piętro 180 000 zł
  • Drugie piętro 180 000 zł
  • Dach 210 000 zł
  • Okna i drzwi 180 000 zł  
Łączna kwota za stan surowy zamknięty:
1 020 000 zł

 

Wizualizacje

CHCESZ POMÓC?

Wesprzyj naszą akcję i dołącz do grona Darczyńców.

Zostań Darczyńcą