Spotkanie z okazji Wielkanocy

kwi 13, 2022 | Aktualności | 0 komentarzy

Tegorocznemu spotkaniu rodzin z okazji Wielkanocy towarzyszyła poniższa refleksja:
,,Wydawało się, że ostatnia wieczerza rzeczywiście była tą ostatnią. Tymczasem Jezus po Zmartwychwstaniu pojawił się ponownie podczas gdy uczniowie byli razem i poprosił o jedzenie. Jadł z nimi i rozmawiał.
Wspólnie dzielony stół nas łączy i jest przestrzenią, w której przychodzi do nas Jezus, jeśli Go oczekujemy, lub po prostu Miłość, a przecież wierzy w nią każdy.
Cieszymy się, że odpowiedzieliście Państwo na nasze zaproszenie. Wielu z nas wierzy w Jezusa i bardzo by chciała Go zobaczyć. Ja z kolei wierzę, że Bóg w cudowny sposób ukrył się pośród nas, w najmniejszych i najbardziej bezbronnych, szczególnie w tych, którzy nic nie mogą, nie mają wpływu na losy świata. I ten Bóg ukryty dziś wita Was u progu naszego domu tuląc swoimi ramionami, patrząc na Was swoimi oczami, kochając swoim sercem i mówiąc swoimi ustami.
Pośród nas, na ostatniej wieczerzy Wielkiego Tygodnia w tym domu, my wszyscy przyjęliśmy zaproszenie do wspólnego stołu z Bogiem ukrytym w naszych niepełnosprawnych podopiecznych. Dlatego proszę Was byście przyjęli od nas dar czułości, uważności i zaopiekowania. W symbolicznym geście usługiwania przy stole, pozwólcie sobie ,,umyć nogi”.
A jeśli czujecie się zaproszeni to pozostaniecie z nami w tym domu na zawsze, pośród tych ludzi, by ocalić czułość i miłość zamkniętą w kruchości. Ocalić, (nie boję się tego słowa), ocalić dla ludzkości. Bo kim będziemy bez nich?”
Dziękujemy obecnym:
Norbert Rzepisko
Andrzej Lichosyt
Stefan Jezioro
Anna Wąsowicz
Krystyna Droździewicz
Grzegorz Knapik
Live-Book Cafe
Aniela Szuba
Przymierze Przedsiębiorców
Michał Podniesiński
Joanna Rudek
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie
Anna Morawska
Janusz Morawski
Mariusz Tarnopolski
Katarzyna Witek
Tomasz Jaskuła
Piotr Ek
Jerzy Wodnicki
Karolina Kozanecka
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
Miłka Łakomy
 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dobre wiadomości z Fundacji (w tym informacje o kolejnych etapach tworzenia).