„Opowieść o Małym Księciu” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

mar 9, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

W dniu 09.03.2020 nasza grupa teatralna Krewni Pana Boga gościła ze spektaklem pt: ,, Opowieść o Małym Księciu”  na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Siłą wyrazu naszych aktorów nie są nadzwyczajne umiejętności aktorskie, recytatorskie lub inne talenty. Jest nią autentyczność przekazu przejawiająca się w osobistych doświadczeniach treści, o których opowiadają swoją grą. Scenariusz, jak zwykle, podpowiedziało życie….

,,Opowieść o Małym Księciu” w wykonaniu niepełnosprawnych artystów  ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie jest etiudą teatralną, w której odległym echem wybrzmiewa postać Małego Księcia przywołana z kart książki A. de Saint- Exuperyego.

Może łatwiej powiedzieć czym nie jest to przedstawienie? Nie jest prostą opowieścią  o przygodach bohatera znanej książki, nie jest bajką, gdyż nie jest też łatwo i przyjemnie towarzyszyć aktorom w każdej ze scen spektaklu.

Nasza opowieść jest historią o ludzkim lęku i nadziei, o samotności człowieka w obliczu trudnych wyborów, o gniewie, bezradności czy strachu paraliżującym całego człowieka.

Komu, kiedy i w jakich okolicznościach towarzyszą tak trudne doświadczenia? Jakich bohaterowie dokonają wyborów? Co się stanie konsekwencją tych wyborów (albo co się nie stanie)?

Spektakl jest dramatem w trzech aktach. Przeznaczony dla widzów o rozwiniętej empatii.

Instytucje, teatry, szkoły, ośrodki kulturalne, uczelnie zainteresowane wystawieniem przedstawienia zapraszamy do kontaktu: kontakt@sds-skawina.pl

Zapraszamy do galerii z przedstawienia:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dobre wiadomości z Fundacji (w tym informacje o kolejnych etapach tworzenia).