ZAJĘCIA EDUKACYJNE – ZWIEDZANIE WAWELU

sie 27, 2020 | Aktualności | 0 komentarzy

Drugie zajęcia edukacyjne za nami!

W dniu 27 sierpnia zwiedzaliśmy Wawel: Katedrę, Muzeum Katedralne, Dziedzińce Wawelskie i Ogrody Królewskie. Chcemy podzielić się z Wami tym, co nosi w sercu nasza Pani Kierownik Stasia Szczepaniak. Odkrywając swoją pasję zrobiła kursy: Przewodnik po Krakowie” i Przewodnik po Katedrze Wawelskiej” i została licencjonowanym przewodnikiem. Kilkanaście lat temu założyła i prowadzi grupę teatralną „Krewni Pana Boga”; pisze scenariusze i reżyseruje spektakle, w których każda rola jest napisana dla danego podopiecznego naszej Fundacji. Łamie wszelkie standardy pokazując, że MIŁOŚĆ jest najważniejsza i nic Jej nie zatrzyma by, każdy, kto trafia pod Jej skrzydła nie został zaszufladkowany, tylko rozwijał swoje skrzydła, doświadczał i miał godne wartościowe życie.

Sami przeczytajcie: „Zwiedzając z moimi podopiecznymi różne ciekawe historyczne miejsca obalamy mity o tym, że człowiek niepełnosprawny intelektualnie może nie być ciekawy tego, co go otacza. Moje doświadczenie wskazuje na to, że jest zupełnie inaczej. Jesteśmy ciekawi, ciekawi wszystkiego: naszej historii, naszej teraźniejszości, choć najpiękniej potrafimy być tu i teraz.
Przed osobami z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną świat stoi otworem i na niego czeka, ale my osoby sprawne, jesteśmy zaproszeni do tego, by im w tym pomóc. Odkrywać te rzeczy, które są dla nas na wyciągnięcie ręki.
Prawdziwą przyjemnością i radością jest patrzeć, z jakim zapałem i zainteresowaniem sięgają po rzeczy, które dla nas, na co dzień są takie zwyczajne.
Każdy z nas powinien od nich uczyć się korzystać z życia pełnymi garściami tu i teraz!” ❤️

Uwaga‼️
? Można do nas dołączyć, kto chętny piszcie do nas na adres biuro@sds-skawina.pl, a planując następne wycieczki będziemy do Was pisać❗️
? Można do nas dołączyć wspierają finansowo budowę domu dla naszych podopiecznych? www.stasjanaszdom.pl/wesprzyj
Zapraszamy dołączajcie do nas 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać dobre wiadomości z Fundacji (w tym informacje o kolejnych etapach tworzenia).